Zaćmienie BLOG

Zaćmienie w Bliźniętach, czyli karmiczne początki

10 czerwca 2021 w czwartek między 12:00 a 14:00 w Polsce będziemy mogli obserwować częściowe zaćmienie Słońca! Z perspektywy astronomicznej Księżyc wejdzie między Ziemię i Słońce, i… zasłoni je, czyli zaćmi. Co to natomiast oznacza w języku astrologii i jak wydarzenie to wpłynie na życie każdego z nas?

 

Ludzie od zawsze czuli, że Słońce to życie i bez jego ożywczych promieni byłoby na Ziemi słabo.

Być może dlatego zaćmieniom towarzyszył lęk. Już w Starożytności był on skrzętnie podkręcany przez Faraonów i ich kapłanów, którzy astrologię i astronomię mieli w małym paluszku, lecz woleli zachować tę wiedzę dla siebie (innymi słowy – nihil novi!).

Dziś wiele się nie zmieniło, i większość osób, z którymi rozmawiam, boi się zaćmień i czuje narastający niepokój, gdy mają one nadejść. I nie inaczej jest przy okazji czerwcowego zaćmienia Słońca.

 

 

Lepiej się przyzwyczaj!

Musisz wiedzieć, że zaćmienia (częściowe lub całkowite) mają miejsce zazwyczaj cztery razy do roku. Innymi słowy – całkiem często! Zdarzają się lata, gdy zaćmień jest aż 7, i takie, gdy liczba ta spada do dwóch.

Ogólnie im zaćmień więcej, tym więcej ważnych zmian na świecie. W roku 2020 mieliśmy ich aż 6, a w tym – luz blues, bo tylko standardowe 4.

Najważniejsze dla Ciebie są te  zaćmienia, które aktywizują Twój osobisty horoskop – Twoje Słońce, Ascendent, Księżyc, Merkurego, Wenus lub Marsa. (Jak zamówić osobisty horoskop przeczytasz tutaj).

 

Sezon zaćmień, czyli karmiczne zmiany

Niektórzy lubią mówić, że zaćmienia podobnie jak nieszczęścia chodzą parami! I faktycznie, w jednym sezonie zwykle mamy dwa takie wydarzenia: Zaćmienie Księżyca i Zaćmienie Słońca, i występują one w odstępie dwóch tygodni. Zaćmieniom towarzyszą ważna karmiczne zmiany, zarówno na poziomie osobistym, jak i globalnym. Karmiczne, czyli takie, które zmieniają bieg historii i/lub naszego życia.

Bywa, że zadziewają się one dokładnie w dniu zaćmienia (dzień przed lub po), jednak zazwyczaj ujawniają one potencjał zmian nawet do 6 miesięcy (czyli… do następnego sezonu zaćmień).

 

Koniec i początek

Zaćmienie Słońca to zawsze nowy początek, taki ważny, z przytupem, który słyszy całą galaktyka, i nie inaczej będzie zapewne tym razem.

Zanim jednak pojawi się nowe, trzeba równie głośno zrobić na nie miejsce, i w tym specjalizuje się Zaćmienie Księżyca, które w tym sezonie miało miejsce na Pełni 26 maja.

 

Zaćmieniowe bye bye

Co mogło Ci ono przynieść? Koniec związku, potrzebę zmiany pracy czy przeprowadzki, ale też konieczność zmiany stylu życia czy sposobu zarabiania. Decyzje takie raczej nie zapadają w ogrodzie przy śpiewie skowronków i filiżance kawy z mlekiem. O nie! To raczej przymus, choć bywa, że wewnętrzny. Ty sam, ktoś inny lub coś wyciąga Ci spod stóp dywan, a Ty robisz bach!

Choć zaćmienie Księżyca z pobytem w SPA ma mało wspólnego, to jego cel jest jasny: usunąć przeszkody, by zrobić miejsce na nowe. To, które przyniesie Ci Zaćmienie Słońca.

 

Okno zmian

Rodzaj zmian, których możesz spodziewać się w wyniku zaćmienia 10 czerwca, zależeć będzie od Twojego horoskopu osobistego. Jeśli zaktywizuje dom 10, szykuj się na mocny zwrot w karierze. Jeśli ma miejsce w Twoim domu 2, otwórz się na inne źródła zarabiania, a nawet na dwa, bo Bliźnięta nigdy nie działają w pojedynkę ;). (Więcej o tym jak Zaćmienie wpłynie na Twój horoskop, przeczytasz w Nowym Płatnym Newsletterze Astro Guide).

 

Nowe ale… jakby znajome

W czerwcowe zaćmienie Słońca zaangażowany będzie Merkury, planeta komunikacji, która aktualnie porusza się ruchem wstecznym. Co ciekawe, również przez znak Bliźniąt.

Dlatego jest więcej niż pewne, że zmiany te nie powinny Cię zaskoczyć.

Ba! Najprawdopodobniej już wcześniej o nich myślałaś. Robiłaś do nich podejście, a nawet dwa ?. Zaćmienie wyciągnie je z zakamarków Twojej pamięci i położy Ci je przed samymi oczami.

 

Powrót do przeszłości

Tematy, które mogą teraz powrócić, korzeniami sięgają poprzedniego sezonu zaćmień czyli listopada i grudnia 2020 (o poprzednim Zaćmieniu w Bliźniętach przeczytasz tutaj). Przypomnij sobie, co się wtedy działo w Twoim życiu?

 

 

Spiesz się powoli

Choć Zaćmienie Słońca związane jest z Nowiem Księżyca, który zawsze jest gwiezdnym resetem i szansą na nowy początek, nie spiesz się. Rób grunt, ale nie podejmuj pochopnych decyzji, gdy Merkury jest w retro, bo gdy znów ruszy do przodu (23 czerwca) nie wystarczy Ci dnia, by wszystko odkręcić ;).

 

Kwadratura od Neptuna, czyli głowa kontra serce

Zaćmienie a wraz z nim Merkury odbiorą napięciowy aspekt od Neptuna, który przemierzając znak Ryb od ładnych kilku lat, budzi mieszkańców Ziemi do wyższej świadomości. Tym razem jednak możemy czuć się zagubieni i przymuszeni do wyboru z poziomu serca lub z poziomu głowy, podczas gdy na pierwszy (i drugi!) rzut oka, żaden nie będzie wydawał się dobry.

Połączenie Merkurego w retro z Neptunem lubię też nazywać “watą mózgową”, która atakuje nie tylko umysły lecz także komputery, samochody, komórki, internet.

Działa również toksycznie na perfumy za cztery stówki, które same lecą z półki a potem prosto do kosza na śmieci (tu pozdrawiam serdecznie Martę!). Dlatego zupełnie serio – nie róbmy presji. Co ma być, to i tak będzie. Kijem Wisły nie zawrócisz, a tylko się namęczysz, c’nie ?

 

Kto najsilniej odczuje to Zaćmienie Słońca?

Przede wszystkim Bliźnięta urodzone w okolicy 9-11 czerwca oraz Strzelce z okolic 8-10 grudnia. Te pierwsze czeka nowe rozdanie w… póki co starej grze. Te drugie, zanim otworzą drzwi z napisem „nowe” muszą ze sto razy zamknąć stare, i dla Was ten czas może się głównie wiązać z czyszczeniem starej energii, starych wzorców i relacji.

Zaćmienie może przymusić do zmian dwa pozostałe znaki zmienne, czyli Panny z okolic 10 września oraz Ryby z okolic 10 marca, dając Wam kosmicznego kopa w nowym kierunku. Nie bójcie się! – poboli, poboli i przestanie, a niewygodny skok w przepaść nowego będziecie mieć już dzięki temu za sobą!

 

Bo czasami najtrudniej jest zacząć! I dlatego do pomocy mamy energię Gwiazd!

 

 

0 0 votes
Article Rating

UDOSTĘPNIJ

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
8 czerwca 2021 19:25

Jak zawsze, prosto, zrozumiale i pozytywnie ?

Fleur
Fleur
19 czerwca 2021 11:42

Dzień dobry,
Znam swój horoskop, ale nie potrafię sprawdzic w którym domu u mnie wypadło zaćmienie. Czy najważniejsze jest, że księżyc w dniu 10.06 był w zanku Bliźniat i powinnam odszukać w którym domu w moim horoskopie znajdują się bliźnięta?

Fleur
Fleur
20 czerwca 2021 09:42

Dziękuję bardzo za odpowiedź ? ciekawe artykuły, będę obserwować częściej ?