cathedral-439488_1280

Zaćmieniowa Pełnia w Bliźniętach, czyli dzień, w którym teorie spiskowe okazują się prawdą – część I

W ostatni dzień listopada Niebo szykuje nam show. Czeka nas Pełnia w znaku Bliźniąt połączona z częściowym zaćmieniem Księżyca. Wielu ludzi boi się zaćmień. Czy jest się czego bać?

 

W poniedziałek 30 listopada około 10:30 rano Księżyc w znaku gadatliwych Bliźniąt ustawi się naprzeciwko Słońca w Strzelcu. I choć właśnie wtedy będzie miała miejsce dokładna Pełnia, to okrągłą buzię Księżyca widzieć będziemy już w weekend.

 

Znak Gwiezdnego Łucznika kojarzy się przede wszystkim z optymizmem, ponieważ osoby urodzone pod tym znakiem zawsze widzą szklankę do połowy pełną i nie fiksują się na błahych szczegółach, jak Panny albo na odległej przyszłości, jak Koziorożce. Tym razem jednak Strzelec pokaże nam swoje ciemniejsze oblicze. A posiada je, jak każdy astrologiczny znak.

 

Strzelec, czyli Gwiezdny Podróżnik

Energia tego znaku wiąże się z poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie o sens ludzkiej egzystencji. Przy czym są to poszukiwania zakrojone na szeroką skalę, bo opiewają na wiele złotówek, dolarów lub innych euro wydanych na samoloty, walizki, hotele, aparaty fotograficzne i przewodniki turystyczne.  W końcu Strzelcem opiekuje się Jowisz, największa planeta Układu Słonecznego – ma zatem rozmach!

 

Żaden inny znak nie spylił w życiu tyle kasy na podróże, co Strzelec (lub osoba, która ma podkreśloną tę energię w horoskopie, na przykład poprzez silny dom 9). Ale nikt inny nie odwiedzi też tylu zakątków świata, co Strzelec! Dominikana, Bali, Meksyk, Stany, Majorka, Chorwacja, Emiraty Arabskie, Chiny, i jeszcze koniecznie jakaś odjechana destynacja, na przykład Burkina Faso.

 

W pogoni za sensem życia

Strzelec w swoim optymizmie wierzy bowiem, że jest gdzieś miejsce, w którym odkryje wreszcie swoją świętą prawdę. Dlatego ciągle gdzieś pędzi, ciągle gdzieś gna. I choć nie poznasz tego po jego wiecznie uśmiechniętej buzi, to w środku to pytanie będzie go gryźć. Stąd wśród przedstawicieli tego znaku mamy wielu filozofów oraz… coachów, którzy na jakimś etapie życia zanurkowali głęboko w odwieczny temat: „Panie, jak żyć?”.

A gdy Strzelcowi znudzi się już podróżowanie i mędrkowanie, to często ląduje z pytaniem o sens życia… w kościele, szepcząc: „Boże, prowadź”.

 

Bliźnięta, czyli Gwiezdne Supermózgi

Leżący naprzeciwko znak Bliźniąt ma w zasadzie tą samą życiową misję, co Strzelec, czyli: zrozumieć świat. Jednak nie ciśnie tak bardzo na przemieszczanie się po globie, jak Łucznik. Całą ciężką robotę potrafi bowiem odwalić w głowie, która jest dla niego tak ciekawym miejscem, jak dla Strzelca Wodospad Niagara, szczyty Uralu, Wielka Rafa Koralowa, plaże w Santa Barbra i chiński mur razem wzięte.

 

Dajcie Bliźniakowi internet (albo pełną bibliotekę), i to wystarczy, by zalała go fala endorfin, bez względu na to, czy będzie moczył nogi w Morzu śródziemnym, czy siedział na kuchennym stołku ze stopami w misce.

 

Information is a King

Bliźnięta oraz osoby, które mają podkreśloną energię tego znaku w horoskopie (na przykład poprzez silny dom 3), nieustannie zbierają, procesują i wymieniają informacje. Ich mózg to jeden wielki bank danych na każdy temat. I choć są zabójczo inteligentne, to mają w sobie łatwość dzielenia się wiedzą w takim sposób, że nawet przedszkolak zrozumie, co to jest płodozmian i dlaczego warto go stosować nawet w małym ogrodzie. Umiejętność znakowi Strzelca (który musi się doktoryzować, aby udokumentować zdobycie jakiejś oderwanej od realiów życia wiedzy) raczej obca.

 

Dogma level hard

Ciemną stroną znaku Strzelca jest jego dogmatyzm, czyli bezkrytyczny stosunek do pewnych prawd i opartego o nie światopoglądu. I choć jest to tak zwany znak zmienny (obok Panny, Ryb i Bliźniąt właśnie), to nawet nie próbujcie przekonać go do zmiany poglądów, które niczym zamek z głęboką fosą budował przez całe swoje życie. Ty wpadniesz do fosy, a zamku i tak nie zdobędziesz.

 

W imię ojca i syna!

Strzelec pójdzie walczyć za swoje ideały i w tej walce zginie (lub zabije innych), ale zdania nie zmieni.  Z tego właśnie powodu Strzelec związany jest z religią i Kościołem, ponieważ nie ma tutaj miejsca nawet na szczyptę kompromisu. Są ściśle określone reguły, które musisz przestrzegać, a jeśli coś pójdzie niezgodnie z kościelnymi wytycznymi, to masz problem, czyli grzech– wymysł jednych ludzi, by nieustająco umniejszać innych ludzi. A wszystko oparte o prawdę objawianą i podróż tak odległą, że sięgającą Nieba.

 

 

Innymi słowy Strzelec to sztuczne budowanie odległości na linii Człowiek i jego Stwórca. Odległości totalnie zbędnej, o czym zdają się doskonale wiedzieć Bliźnięta, których „religią” bez religii jest po prostu codzienne życie.

 

Karmiczna Pełnia

Pełnia, podczas której co roku późną jesienią Księżyc w Bliźniętach ustawia się  naprzeciwko Słońca w Strzelcu, niesie ogólnie dość lekką energię. Jednak ta poniedziałkowa Pełnia ma dla nas głębokie przesłanie. Dzieje się tak ponieważ zaangażowane są w nią tak zwane Węzły Księżycowe, czyli punkty karmiczne, które od maja tego roku znajdują się właśnie w znakach aktywizowanych przez Pełnię.

 

Co się umacnia?

Węzeł Księżycowy Północny wzmacnia teraz energię Bliźniąt i kieruje uwagę świata na życie oparte o informacje i internet: dzieciaki uczą się zdalnie, dorośli prowadzą w sieci biznesy. Robimy zakupy online i nawet nasze życie towarzyskie przeniosło się w świat pixeli.

 

Bliźnięta to także zauważenie, jak wiele zależy od naszych myśli, i stanu naszego umysłu.

 

Co upada?

Z kolei pobyt Węzła Księżycowego Północnego w Strzelcu osłabia to, co z tym znakiem kojarzymy: podróże zagraniczne, prawo, edukację (zwłaszcza uniwersytecką!) oraz Kościół. W skrócie: masz siedzieć na tyłku (przed komputerem) i oglądać (w internecie), jak kościół, szkolnictwo, religie, prawo (i sprawiedliwość…) dewaluują się i umierają na Twoich oczach.

 

*ciąg dalszy tego wpisu znajdziesz na blogu w niedzielę 29/11 wieczorem. Jeśli chcesz otrzymać przypomnienie, zapisz się tutaj:

 

5 2 votes
Article Rating

UDOSTĘPNIJ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments