PLAN TYGODNIA(12)

Pełnia w Baranie, czyli Gladiator w Tobie

W środę 20 października ma miejsce elektryzująca Pełnia Księżyca w Baranie. Po tygodniach stagnacji, którą zafundowała nam między innymi zakończona w poniedziałek 18 października retrogradacja Merkurego, planetarna energia wręcz popycha nas do działania.

 

Ja czy my? Moje czy nasze?

Główne tematy aktualnej Pełni przynoszą pytania o balans w związkach i równowagę między dawaniem i braniem. Czy przypadkiem dzień po dniu nie rezygnujesz z siebie na rzecz utrzymania świętego spokoju w swoim związku? Bo jeśli tak właśnie jest, to teraz każdą komórką ciała możesz poczuć potrzebę zmiany. Już, teraz, natychmiast! – jak na niecierpliwego Barana przystało.

 

Now we are free, czyli Gladiator

Ale Baran to nie tylko brawura, szaleństwo i niecierpliwość. To także znak męstwa, wielkiej odwagi i wojowników, i Pełnia może takiego wojownika obudzić w każdym z nas. Czas zadać sobie pytanie, gdzie ostatnio odpuściliśmy? Gdzie zdziadzieliśmy i przysnęliśmy? I gdzie zabrakło nam jaj, by powiedzieć to kluczowe „nie” lub „tak”?

 

Fortuna adiuvat fortes

Pełnia odbywa się na pełnej (nomen omen!) petardzie także dzięki Jowiszowi, planecie powodzenia, ekspansji i szczęśliwych zbiegów okoliczności.

Przez ostatnie 4 miesiące poruszał się on ruchem wstecznym, czyli mówiąc wprost – trochę spał, a my razem z nim. Wygląda jednak na to, że czas snu największej planety Układu Słonecznego właśnie się zakończył. A gdy Jowisz nie śpi, to sprzyja tym, którzy chcą działać i się nie boją.

 

Coś się kończy, coś się zaczyna

Środowa Pełnia Księżyca kończy (być może z przytupem) projekty, sytuacje, układy i (niepracujące) relacje, które zaczęliśmy w okolicach Nowiu w Baranie 12 kwietnia tego roku. Cofnij się pamięcią do początków wiosny, i przypomnij sobie, co wtedy robiłaś/robiłeś. Czas bowiem na ewaluację i zdecydowanie, co przechodzi do następnej rundy, a co odpada i… robi miejsce na coś nowego!

 

Na miękko, czy z hukiem

Ze względu na polaryzację energii na linii znaków Waga-Baran wydarzenia towarzyszące Pełni mogą postawić nas przed pytaniem o to, jak walczymy o siebie, i czy w konflikcie doprowadzeni na skraj emocji puścimy całą wioskę z dymem, czy raczej zrobimy wszystko, by usiąść do stołu i negocjować.

Czasami nie da się zacząć na nowo, ciągnąć za sobą to, co stare. Więc w jakim stylu pożegnasz to, co stare?

 

Nerwy jak postronki

Najintensywniej Pełnię odczują oczywiście Barany i Wagi, a także Raki oraz Koziorożce, urodzone pod koniec tych znaków (po 15 kwietnia, po 15 lipca, po 15 października i po 15 stycznia). Wasza cierpliwość może być wystawiona na najmocniejszą próbę, ale też dostaniecie najwięcej gwiezdnego powera, który pozwoli Wam powiedzieć „NIE” tam, gdzie trzeba to było zrobić już dawno temu.

 

I’ve got the power!

W swojej mocy mogą z kolei stanąć teraz Bliźnięta, Lwy, Strzelce i Wodniki, zwłaszcza te urodzone pod koniec tych znaków, czyli po 15 czerwca, 15 sierpnia, 15 grudnia i 15 lutego. Wam najłatwiej będzie wziąć z tej Pełni to, co najlepsze, czyli moc działania i gotowość do zmiany, ale bez stawiania spraw na ostrzu noża!

 

 

5 1 vote
Article Rating

UDOSTĘPNIJ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments