kamil-7kl22swlAWM-unsplash

Prezent od świata, czyli Nów w Koziorożcu!

Jeśli jeszcze nie znalazłeś pod choinką prezentu, który ucieszyłby Twoje serce w 100%, to poczekaj na drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Pod drzewkiem znajdziesz wyczekany upominek od wszechświata! To pachnący świeżością, wyjątkowy, opakowany w gwiezdny papier Nów w Koziorożcu!

 

Słońce i Księżyc spotkają się 26 grudnia nad ranem w 4 stopniu Koziorożca, by zresetować gwiezdny zegar i pozwolić nam wszystkim zacząć coś ważnego od nowa. Nowe rozdanie dotyczyć będzie tematów związanych z poważnym znakiem Koziorożca. Jego domeną są solidne struktury, praca, kariera, nieruchomości, ale także zobowiązania i wiążące na lata umowy, w tym oczywiście małżeństwo i to, co leży po jego drugiej stronie – czyli (ciągnąca się całe życie, czarna jak smoła) samotność.

Koziorożec nie lubi powierzchowności, i nawet jeśli coś zaczyna, to nigdy na wariata ?. Wszystko musi mieć u niego ręce i nogi. I oczywiście strategiczny plan! To jedyny znak, który zaczyna z wizją końca!

I choć dla niektórych osób energia Koziorożca jest zbyt ciężka a jego czarnowidztwo depresyjne, to jednak znak ten przynosi bardzo konkretne materialne efekty.

 

Pracoholicy ze Słońcem w Koziorożcu

Samo Słońce w Koziorożcu jest poważne, ciągle w drodze na kolejny szczyt! Osoby urodzone pod tym znakiem nigdy nie są do końca zadowolone z siebie i z tego, co osiągnęły, bo trudno cieszyć im się “tu i teraz”. Zawsze znajdą kogoś, kto zrobił więcej niż one albo w krótszym czasie. Kogoś, kto jest od nich lepszy. Rywalizacja je napędza, choć najczęściej ścigają się same ze sobą! I same dla siebie są też najsurowszym sędzią.

Słońce w Koziorożcu nie potrafi powiedzieć: okey, osiągnąłem to, co chciałem, a teraz będę się tym cieszyć i odcinać od tego kupony. Nie położy się na zielonej trawce jak Byk, nie pojedzie na rodzinne wakacje jak Rak, ani nie zrobi spotkania dla przyjaciół jak Waga. Nieeee! Zamiast pić szampana i wznosić toasty, urwie się z imprezy, na której wszyscy świętują jego sukces, i poleci realizować swoja kolejną misję!

Dlatego wśród przedstawicieli tego znaku tak wielu pracoholików, dla których każdy dzień (świątek czy piątek) to moment dobry na pracę, jak każdy inny.

 

Księżyc w Koziorożcu, czyli nie jestem wart Twojej miłości

Z kolei sam Księżyc w Koziorożcu to chyba najsmutniejszy osobnik w całym zodiaku. Przekonany o tym, że miłość to coś, na co trzeba zasłużyć, a nie coś, co nam się po prostu przydarza! A gdy wszystko wreszcie idzie dobrze, potrafi zacząć autosabotować swoje życie uczuciowe, by udowodnić, że tak naprawdę nie jest wart miłości i nikt go nie kocha!

Poważny od małego. Często po różnych trudnych przejściach. Smutny, przygnębiony, melancholijny. Wewnętrznie spięty w oczekiwaniu na katastrofę, która przekreśli jego marzenia o szczęśliwej miłości. Katastrofę, która pozwoli mu powiedzieć: „wiedziałem, że i tak nic z tego nie będzie”. Księżyc w Koziorożcu – chodząca samospełniająca się przepowiednia o niepowodzeniu.

 

Nikt Cię tak nie zrozumie, jak ja!

W prawdziwym życiu najlepszym przyjacielem dla Księżyca w Koziorożcu będzie osoba ze Słońcem w tym znaku. Bo i ona nie raz w życiu podnosiła się z kolan! Więc nikt tak dobrze nie zrozumie całego tego strachu przed porzuceniem, tego wewnętrznego poranienia i budowania wysokich fortyfikacji, aby uchronić serce przed potencjalnym zranieniem, jak słoneczny Koziorożec.

Nie wiadomo, czy razem uda im się stawić czoła przeciwnościom (tym prawdziwym i tym wyimaginowanym), ale na pewno świetnie będą rozumieć swój ból, smutek, przygnębienie i tę niegasnącą potrzebę, by wreszcie zasłużyć na uznanie (Słońce) i miłość (Księżyc).

 

Pytania podczas Nowiu w Koziorożcu

Gdy Słońce i Księżyc spotykają się w znaku Koziorożca, to wszystkie te uczucia budzą się też w każdym z nas! Co to znaczy odnieść sukces? Ile jestem w stanie dla niego poświęcić? Jak bardzo warto odsłaniać się w związkach? Jak wysoko trzeba trzymać gardę? Czy warto ciągle uciekać przed miłością? Jak leczyć swoje zranienia? Jak wyjść z czarnej dziury? A może część naszych porażek to czysty auto sabotaż? Czy warto wybaczyć: innym ale przede wszystkim SOBIE? Spróbować jeszcze raz i zacząć od nowa? Nów w Koziorożcu uczy nas, że warto. Szczególnie że to już drugi Nów w tym znaku w roku 2019*!!! A ten grudniowy jest doprawdy wyjątkowy!

 

Together forever

Po pierwsze Nów połączony jest z dobroczynnym Jowiszem, który wszedł do znaku Koziorożca na początku grudnia. Jowisz to optymizm, nadzieja na lepsze jutro, ale także legalizacja. Słońce połączone z Księżycem w czasie Nowiu to synonim unii między kobietą a mężczyzną. Wsparcie od Jowisza w Koziorożcu to zapowiedź trwałości tego, co teraz zaczniemy. Wnosi też mocny element obustronnego zobowiązania. Dlatego święta tego roku to idealny czas na sakramentalne “tak”!

 

Niespodzianki i momenty aha!

Po drugie, Nów i Jowisz odbierają super harmonijne wsparcie od Urana w Byku! To aspekt magiczny, który sprawia, że dzieją się rzeczy zupełnie niespodziewane. Ktoś znajduje coś, czego szukał od dawna. Ktoś komuś wybacza. Ktoś się z kimś godzi. Ktoś na coś wpada i nagle coś rozumie, ale nie z poziomu umysłu, lecz z poziomu serca! W okolicach Nowiu czekają nas niespodzianki przez duże N!

 

Let it all go, czyli puść przeszłość!

Po trzecie wreszcie, Nów i Jowisz połączone są z Węzłem Księżycowym Południowym, a to oznacza jedno – czas porzucić stare systemy wartości i stare przekonania, bo w nadchodzących czasach nie będą nam już potrzebne! Nie zaczniesz nowej podróży, zanim nie porzucisz na dobre starej, bez względu na to, czy jest to podróż zawodowa, uczuciowa czy jakakolwiek inna. Zamknij drzwi za sobą i UWIERZ, że za moment otworzysz nowe – bo wiara to właśnie domena Jowisza.

 

Rok 2020 – czas start!

To właśnie Nów w Koziorożcu 26 grudnia a nie Sylwester jest faktycznym początkiem roku 2020! O tym, jak wykorzystać nadchodzący czas, przeczytasz w Przewodniku Astrologicznym na rok 2020, który >> kupisz tutaj <<. Opisuję w nim każdy z 12 miesięcy i pokazuję, jak ewaluować w nas będzie energia znaku Koziorożca, zainicjowana tym Nowiem.

Koziorożec to znak, który jak żaden inny potrzebuje kogoś, kto codziennie będzie go przytulał i przypominał o tym, że jest wspaniały. Wygląda na to, że w nadchodzącym roku 2020 Jowisz wreszcie zadba o tę potrzebę Koziorożców, zwłaszcza tych urodzonych w grudniu.

 

Urodzeni na Gwiazdkę!

Jeśli Twoje urodziny przypadają między 25 a 27 grudnia, to ten dobroczynny Nów wraz ze wszystkimi wspierającymi konfiguracjami wpisany masz w swój horoskop na cały rok 2020! To zapowiedź świetnych 12 miesięcy, pełnych nowych początków, ale też mnóstwa spokoju w czasach, gdy wielu z nas doświadczy sztormów. Drogie Grudniowe Koziorożce, zróbcie z nadchodzącego roku świetny użytek! Moc Gwiazd jest po Waszej stronie.

 

Księżyc, Wenus, Mars, Merkury i Ascendent w Koziorożcu

Ale do grona szczęśliwców, o których Jowisz zadba w najbliższym czasie należą też osoby, które mają w znaku Koziorożca Ascendent, Księżyc, Merkurego, Wenus albo Marsa**. Wasz Nowy Rok zdecydowanie zaczyna się wraz z Nowiem 26 grudnia 2020! Wyciśnijcie go jak cytrynę, bo następna taka szansa za kolejnych 12 lat.

 

 

* teoretycznie każdy ze znaków ma jeden Nów i jedną Pełnię w ciągu roku. W praktyce co roku jeden ze znaków jest wyróżniony! W 2019 mamy aż dwa Nowie w znaku poważnego Koziorożca – 6 stycznia i 26 grudnia. W roku 2020 z kolei czekają nas aż dwa Nowie w przeciwstawnym znaku Raka!

** Jeśli nie wiesz, w którym znaku masz planety osobiste takie jak Księżyc, Merkury, Wenus czy Mars, to zamów tutaj swój horoskop indywidualny, który odkryje przed Tobą Twoje unikalne mocne strony i cały potencjał zapisany w chwili narodzin.

 

 

0 0 votes
Article Rating

UDOSTĘPNIJ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments