PLAN TYGODNIA(10)

Nów w Wadze, czyli w poszukiwaniu equilibrium

Podczas Nowiu Księżyca w Wadze 6 października aż 4 planety spotykają się w znaku Wagi, w tym jedna w retro! Jakie energie będziemy mieć do dyspozycji? I do czego zapraszają nas planety?

 

Każdy znak zodiaku ma zazwyczaj jeden Nów Księżyca w roku. Jest to ważny moment, bo resetuje gwiezdny zegar. W zależności od tego, jak głęboko wejdziemy w poszukiwania, reset ten dotyczy minionych 2 tygodni, 6 miesięcy lub roku. Czas wyciągnąć wnioski i ruszyć z nową energią do przodu w obszarach naszego życia związanych z Wagą: w poszukiwaniu balansu, harmonii i piękna w życiu, w definiowaniu uczciwości, ale przede wszystkim w relacjach.

 

Nów na dopalaczach

Co jak co, ale energii przy tym Nowiu nie brakuje, ponieważ jest w niego zaangażowany Mars. Jest to planeta działania, męskiej energii i dążenia do celu. Z tego powodu możemy czuć wewnętrzny imperatyw działania „tu-już-teraz-natychmiast” i przekształcenia napływającej energii tak, aby nie męczyła nas ona od środka. Wiesz, jak to jest usiąść na czymś gorącym, i poczuć, że musisz szybciutko wstać? Takie (nieco męczliwe) odczucia mogą Ci teraz towarzyszyć.

 

Hold your horses, young man!

Zanim jednak rzucisz się na nowe zadania jak szczerbaty na suchary wiedz, że póki co Merkury – jedna z ważniejszych planet dla codziennego funkcjonowania Ziemian – jest w retro, czyli w ruchu wstecznym. To raczej czas, gdy mocno jesteśmy w głowie, a świat wokół płata nam różne figle: a to spalony obiad, a to zepsuty komputer, a to ogólnoświatowa awaria Facebooka.

 

Mam dość!

Mars zaktywizowany równocześnie z Merkurym w retro to piękny scenariusz na frustrację. Im bardziej chcemy, tym więcej przeszkód wali w nas jak zgniłe pomidory w kiepskiego komika.

 

Co z tym zrobić?

Jak zatem wykorzystać sprzeczne wydawałoby się energie? Co robić, gdy nasz mózg pracuje na zwolnionych obrotach (Merkury retro), ale wewnętrzny głos pogania nas do działania? Jak nie oszaleć, gdy chcemy działać, a wszechświat mówi: ‘”no, nie sądzę”?

 

Załóż dres, idź pobiegać!

Z pomocą przychodzą nam wszystkie działania, które pozwalają odpocząć głowie, a więc przede wszystkim sport i wysiłek fizyczny. Drugi sposób – moim zdaniem niezawodny – to porządki! Gdy poukładasz ubrania w szafie albo pliki w folderze, energia zaczyna płynąć zupełnie inaczej!

 

Żegnajcie zaległości

Jeśli nie chcesz biegać ani sprzątać, czyli wykorzystać tych energii na poziomie ciała, to wyciągnij listę zaległych spraw – takich które ciągną się od wielu dni, tygodni a nawet miesięcy – i zaatakuj je jak dzik jesienne kasztany.

Czas Merkurego retro, pomimo Nowiu ociekającego energią oddziaływania, nie jest najlepszy na „nowe”. Świetnie jednak nadaje się do tego, by wyciągnąć trupy z szafy, wystawić je na pełne światło i zdecydować wreszcie, co z nimi zrobić.

 

Kiedy to się skończy?

Retrogradacja Merkurego potrwa do 18 października 2021 roku i skończy się tego dnia popołudniu około 17:20. Niektórzy Astrologowie zalecają, aby czekać z nabraniem rozpędu, podpisywaniem umów i zakupem sprzętu elektronicznego do czasu aż Merkury wyjdzie z tak zwanego cienia. Stanie się tak jednak dopiero 2 listopada, więc nie wiem, jak Tobie, ale mi raczej cierpliwości nie starczy!

 

Cykle

Astrologia uczy, że życie oparte jest na cyklach. Jeśli nie przerobimy jakiejś lekcji w danym cyklu, „wkrótce” (za miesiąc, za pół roku, rok albo…. w następnym wcieleniu) dostajemy kolejną szansę. Nów w Wadze rozpoczyna kilka ważnych cyklów, z których najkrótszy zakończy się wraz z Pełnią Księżyca w Baranie. Będzie ona miała miejsce 20 października.

 

Stan boskiej równowagi

W swojej podróży od Nowiu do Pełni (czyli między 6 a 20 października) Księżyc spotka się praktycznie ze wszystkimi planetami na Niebie, i jest to dość rzadkie zjawisko. Podróż tę rozpocznie w Wadze, która nastawiona jest na relacje i jest w ciągłej pogoni za równowagą. Zakończy zaś w wojowniczym Baranie, którego ulubione słowo to “ja”. To czas dla Ciebie, byś w przyspieszonym tempie sprawdził/a, czego tak naprawdę potrzebujesz w różnych obszarach Twojego życia. Byś znalazł/a swoje equilibrium, czyli stan boskiej równowagi w dawaniu i braniu z obfitości wszechświata.

 

Ważne pytania

Najbliższe dwa tygodnie to czas sprawdzania, gdzie zaburzony został balans w Twoim życiu. Gdzie dajesz za dużo. W czym o siebie nie dbasz. Jakich zasobów Ci brakuje. Gdzie się autosabotujesz. Za co się karzesz. Czego chcesz uniknąć.

 

Energia, która uwalnia się podczas dzisiejszego Nowiu, będzie mogła już wkrótce w pełni zamanifestować się w Twoim życiu. Póki co, wrzuć trochę na luz i uzbrój się w cierpliwość. A jeśli chcesz działać, idź na spotkanie ze znajomymi lub zrób porządki i przygotuj przestrzeń na nowe.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak Twój znak zodiaku może wykorzystać energię tego Nowiu dla siebie, obejrzyj najnowszy LIVE na Grupie FB [Klub Gwiazd]!

 

0 0 votes
Article Rating

UDOSTĘPNIJ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments