night-107396_1920

Nów w Pannie, czyli wdzięczność za małe cuda

Dziś, 17 września Nów w znaku pracowitej i analitycznej Panny! Słońce spotyka się z Księżycem w tym znaku około godziny 13tej. Nów to zawsze przypływ nowej energii i poczucie, że – jeśli tylko potrzebujemy – po raz kolejny możemy zacząć coś od nowa.

 

Nowe początki mogą dotyczyć wszystkiego, z czym związany jest znak Panny. Przede wszystkim ze zdrowiem i rutyną dnia. Panna jest też świetna w planowaniu, porządkowaniu i oddzielaniu ziaren od plew. Rodzi się z potrzebą pomagania i czynienia ludzkiego życia łatwiejszym. Silną obsadę znaku Panny mają osoby, które służą innym: pielęgniarki, księgowe, policjanci, nauczyciele, sekretarki, farmaceuci, trenerzy fitnessu i zdrowego odżywiania. Dla nich Nów w Pannie to taki trochę Nowy Rok! 🙂

 

Gdzie startujemy od nowa?

Dla każdego z nas Nów w Pannie to początek dwutygodniowego okresu, kiedy łatwiej nam się ogarnąć. Na pierwszy rzut może iść uporządkowanie mieszkania, a także tych wszystkich zabałaganionych miejsc, które na co dzień omijamy szerokim łukiem: zagraconych garaży, szaf typu “lepiej-mnie-nie-otwieraj”, piwnic, strychów a nawet… samochodowych bagażników. Możemy pomyśleć też o zmianie nawyków żywieniowych czy w ogóle rutyny codziennej.

Jeśli ostatnio czujesz się źle, możesz wykorzystać ten czas, by zabawić się w detektywa i namierzyć w swoim życiu to, co definitywnie zmienić trzeba. Nikt tak jak Panna nie umie znaleźć jednego brakującego puzzla większej układanki.

Panna pomoże Ci też rozbić złożony plan na szczegółowe kroki, co przy aktualnych gwiezdnych konfiguracjach, kiedy wiele z nas czuje przytłoczenie i pogubienie, wydaje się być umiejętnością na wagę złota!

 

Co tam w Gwiazdach, czyli szersze tło Nowiu w Pannie

Nów tworzy kilka ciekawych konfiguracji astrologicznych!

Po pierwsze wspierający trygon do Jowisza, Saturna i Plutona w Koziorożcu. Juhu! Teoretycznie mamy więc do dyspozycji mnóstwo wytrwałości i determinacji, by osiągnąć swoje cele.

W praktyce jednak… może to nie być aż tak łatwe. Stellum (czyli zgrupowanie planet) w Koziorożcu robi (bez zmian) napięciową kwadraturę z Marsem w Baranie. Dodajmy – Marsem cofającym się, dlatego możemy odczuwać spadek energii życiowej, brak kierunku i ogólny opór w materii.

Kwadratura generuje dodatkowo frustrację, bo to, czego tak bardzo chcemy, zdaje się raczej odsuwać od nas, niż przybliżać.

 

Dokąd ja w ogóle idę, czyli Neptuniczna energia

Po drugie w Nów zaangażowany jest Neptun w Rybach. Przynosi on dość dużą iluzoryczność. To znaczy, że możemy nie być w stanie dokładnie nazwać ani naszych celów, ani powodów naszej frustracji.

Robimy te swoje rachunki w duchu ogarniętej Panny, i za każdym razem wychodzi nam inny wynik! Planujemy coś na 10tą, a to się zadziewa o 15tej. Jedziemy do A, lecz dojeżdżamy do B. Zamawiamy kawę, a dostajemy herbatę.

Magia, Panie, magia!

 

Zapał na miarę Nowiu. Frustracja na miarę Mount Everest

“Mam dość! Muszę coś zrobić! Coś mnie wkurza, ale nie wiem do końca CO. Wydaje mi się, że po prostu muszę usiąść i skupić się na pracy, realizować swój plan krok po kroku, ale… chyba skupiam się nie na tych rzeczach, co trzeba.”

Silna energia znaków Ziemi podczas tego Nowiu wali nas po głowach tytułem pewnej piosenki Britney Spears: “work, bi*tch!”. Co w wolnym tłumaczeniu brzmi jak: “Zewrzyj poślady, Mała, i zasuwaj!”. A tymczasem to, czego potrzebujemy to… odpoczynek. Zanurzenie się w marzenia.

Potrzebna nam przestrzeń, sporo przestrzeni, by odciąć się od materii. I trochę odpłynąć!

 

Alicja w Krainie Czarów

W takich chwilach bezwiednie bujamy głową w obłokach: przypalamy garnki, gubimy klucze, przejeżdżamy na czerwonym świetle, zapominamy o ważnych spotkaniach.

Tak jakby cały wszechświat chciał nas zabrać gdzieś poza ten realny świat…. Gdzieś, gdzie latamy na dwugłowym smoku, gdzieś gdzie wszystko jest możliwe, a Alicja z Krainy Czarów jest naszą sąsiadką, która właśnie zaprasza nas do wspólnej pogoni za białym królikiem.

 

Zabawa w chowanego

Jeśli upierasz się przy tym, że wszystko, co musisz zrobić dziś czy jutro to ciężka praca – okey. Ale weź pod uwagę, że być może później trzeba będzie zweryfikować dane i fakty, na których opierasz teraz swoje decyzje. Neptun w Rybach lubi bowiem zagrać analitycznej Pannie na nosie: pochować przed nią to, czego potrzebuje, by dostrzec pełen obraz problemu, zadania lub sytuacji.

 

Szczęściarze 2020

Pozytywną stronę energii Nowiu w Pannie odczują przede wszystkim Byki urodzone między 15 a 19 maja, Panny z 15-19 września oraz Koziorożce z 14-18 stycznia. Wielu z Was może w ogóle mieć wrażenie, że rok 2020 to jeden z najlepszych w Waszym życiu! Rok Prawdziwych Cudów. Taki, na który czekaliście od dawna. I że te wszystkie “dziwne rzeczy” dzieją się gdzieś poza Wami i Waszym światem.

 

Bez względu na to, kiedy wypadają Twoje urodziny, złap Nów w Panie w ramiona i poczuj wdzięczność: za każdą dobrą chwilę w swoim życiu, za każdy nawet mały sukces, każdą miłą wiadomość i pomocnych ludzi w Twoim życiu. Bo to właśnie umiejętność dostrzeżenia małych cudów przeciera nam ścieżkę, by powitać cuda spektakularne! I tego Ci z całego serca życzę. ❤️

 

 

 

5 2 votes
Article Rating

UDOSTĘPNIJ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments