success-2697951

Księżyc w Koziorożcu, czyli kariera czy macierzyństwo?

W środę Księżyc, który odpowiada za naszą emocjonalność, zrobi w znaku Koziorożca aspekty do Saturna, Plutona i Węzłów Księżycowych. Może nam to dać lekko w kość, zwłaszcza kobietom.

Już od jakiegoś czasu (jesień 2018) za sprawą aktywności znaku Koziorożca i Raka oraz osi Węzłów Księżycowych dużo dzieje się na linii praca-dom i macierzyństwo-kariera.

 

Ambitny jak Koziorożec

Koziorożec zainteresowany jest wspinaniem się po kolejnych szczeblach kariery niczym kozica górska, która podąża na sam szczyt. Symbolizuje też hierarchię, twardych szefów, duże struktury oraz… korporacje. Swoją drogą tym ostatnim wielu Astrologów wieszczy rychły koniec, co już teraz jest widoczne w rosnącej niechęci wielu osób do pracy w wielkich sformalizowanych firmach i ucieczce do firm rodzinnych lub “na swoje”.

Rodzinny jak Rak

Rak z kolei to rodzina, dzieci, rodzicielstwo, wicie przytulnego gniazdka i… praca z domu. To właśnie znakowi Raka przypisany jest Księżyc, który w znaku Koziorożca z oczywistych powodów czuje się nie na miejscu. Księżyc symbolizuje bowiem matkę, karmicielkę i dbającą o dzieci kobietę. I stoi w opozycji do kobiety robiącej karierę. Praca z domu nie była pomysłem mężczyzn, lecz kobiet, które za wszelką cenę chciały połączyć bycie matką z aktywnością zawodową. Czasami z wyboru, jednak znacznie częściej z konieczności.

Trudne lekcje życiowe dla Koziorożców, Raków, Wag i Baranów

Do maja 2020 roku osie Węzłów Księżycowych będą zwracać naszą uwagę na potrzebę złapania równowagi między karierą a realizowaniem się w roli matki. Prekursorami zmian, których wspólnym mianownikiem jest praca z domu, są w dużej mierze osoby urodzone ze Słońcem w znaku Koziorożca i Raka, ale w kosmicznej lekcji biorą też udział Wagi i Barany. Pluton i Saturn chcą Was wesprzeć w znalezieniu nowych rozwiązań, pozbyciu się starych wzorców, złych nawyków i zachowań ale niestety nie robią tego w białych rękawiczkach, tylko walą prawdą i trudnymi doświadczeniami prosto między oczy.

 

Bardzo możliwe, że w środę to właśnie Wy, Koziorożce, Raki, Wagi i Barany poczujecie, jak bardzo uwierają Was ciągłe próby godzenia tych dwóch ważnych życiowych zadań. Energia Saturna i Plutona z jednej strony przygniata, z drugiej domaga się radykalnych zmian. I jak wcześniej wspominałam, przynosi nam mocne lekcje życiowe a wraz z nimi nowe rozwiązania, których nie wypracowalibyśmy na ochotnika.

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating

UDOSTĘPNIJ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments