marc-sendra-martorell-427335-unsplash

Merkury spotyka Urana, czyli olśnienia i pomysły znikąd!

W tym miesiącu Merkury, planeta komunikacji gna po nieboskłonie niczym Speedy Gonzalez! Zaczyna swoją podróż w znaku Barana, potem przebiega na jednej nóżce przez znak Byka, a ostatnie 10 dni maja spędza już w Bliźniętach! Totalne szaleństwo! Dla przypomnienia w znaku Ryb przebywał ponad 2 miesiące (od 10 lutego do 17 kwietnia).

 

Ten bardzo szybki ruch Merkurego odczują zwłaszcza osoby, które mają w swoim horoskopie podkreślony znak Panny lub Bliźniąt. Wy, Moje Drogie, możecie mieć wrażenie, że w maju dzieje się tak wiele i tak szybko, że nie macie czasu, by odetchnąć. Biegacie, załatwiacie i mimo iż sumiennie odhaczacie kolejne zadania, to i tak końca nie widać! Dobra wiadomość jest taka, że w maju można naprawdę sporo spraw pchnąć do przodu.

 

Powoli i statecznie, czyli Merkury w Byku

W poniedziałek 6 maja Merkury przeszedł do Byka i będzie w nim do 21 maja. Byk to znak stateczny i powolny – długo podejmuje decyzje i nie lubi ich zmieniać (w końcu nie po to tyle czasu poświęcił na rozmyślania, żeby potem przechodzić przez ten proces jeszcze raz, prawda?!). Byczy Merkury jest uparty jak… osioł i lubi mieć monopol na rację. To pewnie ktoś z Merkurym w Byku wymyślił powiedzenie: “moja prawda jest najważniejsza, bo jest najmojsza”. Jak widać, bycza energia jest sprzeczna z naturą szybkiego, błyskotliwego posłańca Merkurego, i prawdę mówiąc, pobyt w Byku to nie jest to, co Merkury lubi najbardziej.

 

Turbodoładowanie, czyli Merkury spotyka Urana

Co ciekawe dziś 8 maja na niebie nie lada wydarzenia – spotkanie Merkurego z Uranem! Uran to Mistrz Zmian, nagłych zwrotów akcji i olśnień, więc spotkanie tych dwóch energii będzie przypominało próbę przekonania totalnego uparciucha do zmiany. Z drugiej strony nasze umysły mogą być w najbliższych dniach bardzo pobudzone. Będziemy szukać nowych rozwiązań starych problemów. Tematy, które będą zaprzątać nasze głowy to miłość, relacje, pieniądze, inwestycje oraz poczucie własnej wartości.

 

Spisz wszystko, co nie daje Ci spać po nocach!

Merkury spotykając Urana, nabiera cech Wodnika – ma tysiąc pomysłów na minutę, które pojawiają się dosłownie znikąd. Ta mentalna nadpobudliwość może nas nawet wpędzić w przejściową bezsenność. Szykujcie notes albo Worda, by zapisywać wszystkie swoje pomysły. Część z nich może się okazać genialna, część powinna znaleźć się w prawdziwym lub wirtualnym koszu. Ale nie oceniajcie tego dzisiaj.

 

Uraniczne pytania – co domaga się zmiany w Twoim życiu?

Na tapetę znów powrócą tematy, które przyniosła koniunkcja Słońca z Uranem 22-23 kwietnia. Przypomnij sobie, o czym wtedy myślałaś? Jakie miałaś plany? Co chciałaś zmienić? Pracę, zawód, miejsce zamieszkania? Pomyśl, czy te plany są wciąż aktualne, a jeśli tak, to jakie korekty wprowadzić w swoim życiu.

Unikaj radykalnych zmian, zwłaszcza jeśli jesteś Bykiem, Lwem, Skorpionem lub Wodnikiem z samego początku znaku (20-25 kwietnia, 23-28 lipca, 23-28 października i 20-25 stycznia).

Nie podejmuj teraz żadnych wiążących decyzji. Potrzebę zmian skanalizuj, przelewając swoje rewolucyjne pomysły na papier. Póki co, tam jest ich miejsce.

 

Kogo wspiera teraz Uran?

Jeśli natomiast Twoje urodziny przypadają na samym początku znaku Panny (24-27 sierpnia) lub Koziorożca (22-26 grudnia), możesz liczyć na naprawdę genialne pomysły, które w mgnieniu oka zrewolucjonizują Twoje finanse lub życie uczuciowe. Energia Urana doda Ci sił i przebojowości, by wprowadzić je w życie, bez oglądania się na to, co mówią inni. Rób swoje, bo to Ty wiesz teraz najlepiej, czego Ci trzeba i jak to osiągnąć.

 

 

0 0 votes
Article Rating

UDOSTĘPNIJ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments